Jaunais Rīgas teātris pārcelsies uz Tabakas fabriku

Plānots, ka 2016. gada vasarā Jaunais Rīgas teātris (JRT) uz pāris gadiem pārcelsies uz bijušās Tabakas fabrikas telpām, Miera ielā 58A. Pirmā izrāde plānota 2016. gada augustā un, visticamāk, būs kāda no režisora A. Hermaņa iestudējumiem.

Atgādināsim, ka JRT pagaidu pāreja uz bijušās Tabakas fabrikas telpām ir tikai īslaicīga. JRT pārcelšana ir vajadzīga, jo paralēli tiek plānota JRT ēkas Lāčplēša ielā pilnīga rekonstrukcija, atvēlot tai 19 miljonus eiro (bez PVN). JRT galvenās ēkas rekonstrukciju plānots pabeigt 2018. gadā, taču rekonstrukcijas projekta arhitekte Z. Gaile neslēpj, ka tā ir optimistiska prognoze.

Tabakas fabrikas pielāgošanas budžets ir būtiski mazāks (2,37 miljoni eiro bez PVN), taču arī tā ir gana apjomīga. Pēc  telpu pielāgošanas izrādes bijušās fabrikas ēkā varēst notikt trīs zālēs – Lielajā zālē (234 vietas), Mazajā zālē (224 vietas) un Kamerzālē (120 vietas). Tabakas fabrikas renovāciju JRT vajaddzībām veic SIA “RBSSKALS Būvvadība”. Pasūtītājs Valsts nekustamie īpašumi.

 

About Author: